Masaże


MASAŻ LECZNICZY

Jest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym. Wpływa korzystnie na stan czynnościowy odpowiednich części ciała. Polega na pobudzaniu zakończeń nerwowych związanych z określonym narządem. Głównym celem jest leczenie zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi, okładami, kompresami rozgrzewającymi, czy też wykonywany z użyciem środków wspomagających zabieg, np. różnego rodzaju maści lecznicze działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.


MASAŻ KLASYCZNY

Jest to znana i najbardziej popularna technika masażu. Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Jest to najczęściej wykonywany masaż, mający na celu utrzymanie organizmu na stałym, dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni. Może być stosowany również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo, jak i na poszczególne partie ciała.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Jest to masaż bardzo delikatny, wykonywany w wolnym tempie, nastawiony na relaks i odprężenie, rozluźnienie spiętych mięśni, uspokojenie i rewitalizację. Pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu i wsłuchać się w świat własnej, wewnętrznej muzyki. Zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji napięć oraz stresu. Zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego wpływa na uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Stres atakuje zarówno małe jak i duże partie mięśni, osłabiając nie tylko ogólne krążenie, ale także cały układ limfatyczny, który jest oparty na regularnych skurczach mięśni. Usztywnienie ich przez podwyższony tonus mięśniowy osłabia także układ odpornościowy, limfa zaczyna trudniej krążyć. Nadmierne rozbudowanie niektórych mięśni, a także usztywnienie ich w wyniku oddziaływania chronicznego stresu wpływa nie tylko na sposób poruszania się, ale jednocześnie powoduje ból oraz sztywnienie mięśni, zmniejsza się elastyczność oraz gracja ciała. Szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym, jaki i psychicznym.


MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską to zabieg poprawiający ukrwienie skóry, pobudzający krążenie krwi i płynów ustrojowych. Zmniejsza obrzęki limfatyczne, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Skutecznie pomaga w walce z cellulitem. Poprawia strukturę i napięcie skóry, działa uelastyczniająco i pielęgnacyjnie na skórę.

Masaż bańką chińską trwa 45 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie dłuższymi niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.


  • masaż relaksacyjny (całościowy) 120 zł

czas trwania 1 godz. 30 min.

  • masaż częściowy – leczniczy, klasyczny (dowolna część ciała: kark, plecy, ramiona, łydki, dolegliwości związane z rwą kulszową) 60 zł

czas trwania 45 min.

  • masaż bańką chińską 60 zł

czas trwania 45 min.